Podnikáme bez korupce

Podnikáme bez korupcehttp://www.podnikamebezkorupce.cz

Co pro mne znamená korupce?

Je to jakýkoliv dárek či příslib výhody, kdy od jeho / jejího přijetí očekávám, že mi díky tomu v rámci dalších obchodních aktivit poplynou jakékoliv výhody bez ohledu na užitečnost pro zákazníka!

A jak jste na tom Vy?

Vážený návštěvníku našich webových stránek,

rád bych Vás tímto oslovil s prosbou, připojit se k naší iniciativě PODNIKÁME BEZ KORUPCE, ke které jsem se snadšení se svou firmou připojil.

Dovolte mi krátce vysvětlit, o co se jedná:

Mnozí z nás podnikatelů a majitelů firem stále intenzivněji vnímáme spoluzodpovědnost za situaci v naší zemi a nespokojenost s ní. To, co je snad nejsmutnější, je ostudné korupční prostředí.

V posledních měsících a týdnech je možné zaznamenat obecný nárůst různých iniciativ, které se bojem s korupcí zabývají. Je to dobře, je potřeba upozornit na to, co je špatně a potírat to.

Naše iniciativa se ale od ostatních liší v jedné podstatné věci: Chceme být pozitivní a šířit kladné příklady. Příklady podnikatelů, kteří korupci jako nástroj nevyužívají a nepřipouštějí to ani u svých spolupracovníků.

Uchopte tedy tuto příležitost a dejte o sobě vědět, že i Vy patříte do té velké, ale zatím tiché a nezaznamenané skupiny poctivých, neúplatných a neuplácejících podnikatelů.

Jediným způsobem, jak můžeme každý z nás pomoci k dlouhodobě kultivovanějšímu podnikatelskému prostředí, je začít u sebe a svojí firmy. Ukázat, že patřit mezi slušné je samozřejmé. Ukázat, že jsme připraveni se postavit a veřejně prohlásit: “PODNIKÁME BEZ KORUPCE”.

Není to těžké, ale ani úplně snadné, protože to vyvolá diskuse jak ve Vaší firmě, tak se můžete stát i terčem někoho, komu se nebude líbit, že máte tu sílu deklarovat morální čistotu svého podnikání a on stojí mimo. Sami jsme to museli absolvovat, nebylo to lehké, ale bylo to očistné.

Nejčastější otázkou, kterou dostáváme, je, jak se bráníme proti zneužití, jak zabráníme vstupu někoho, kdo evidentně bez korupce nepodniká. Nesoudíme a nepoukazujeme na špatnosti. Věříme ale, že přihlášení se do iniciativy je jako virus. Korupčník na sebe namaluje terč a do něj se začnou trefovat nejen konkurenti, ale i vlastní zaměstnanci, kteří neunesou rozpor mezi tvrzením a činy…

Prosím, jako jeden ze zakladatelů iniciativy PODNIKÁME BEZ KORUPCE, udělejte si pár minut čas, a podívejte se na naše stránky Podnikamebezkorupce.cz. Pokud to s Vámi bude rezonovat, nabízíme, abyste se připojili jako příznivci této iniciativy.

Pomůžete tím tak rozpohybovat sněhovou kouli dobrých příkladů pro ostatní a tím i časem změnit klima v naší zemi. Nebude to za týden, ale ať je to co nejdříve!

S přáním úspěšného Podnikání bez korupce

Leoš Kubíček

Majitel a jednatel společnosti BCF s.r.o.