Garantem vzdělávání Kompetenční akademie se stala Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity

Zdroj Jihočeská drbna

Již čtyři roky spolupracuje s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích společnost BCF s.r.o., zakladatel unikátní Kompetenční akademie, která se snaží pomáhat firmám k dosažení lepších výsledků. Cestou je komunikace nadřízených s podřízenými, motivace, semknutý kolektiv a hlavně jasný cíl, za kterým celá firma jde. Letos byla spolupráce s Jihočeskou univerzitou posunuta na další úroveň, když se Ekonomická fakulta stala garantem vzdělávání Kompetenční akademie.

„Kompetenční akademie byla shledána univerzitou jako zajímavý vzdělávací nástroj. Každý, kdo akademií projde, dostane certifikát podepsaný i děkanem Ekonomické fakulty,“ uvádí zakladatel Kompetenční akademie Leoš Kubíček.

Lektoři Kompetenční akademie zároveň na Ekonomické fakultě přednášejí. „Ekonomická fakulta byla první fakultou, která začala přemýšlet, jaké jsou nové trendy v řízení firem. Začala nás zvát na přednášky, abychom představili naši alternativu k běžnému poradenskému modelu, který fungoval zhruba do 90. let, ale dnes je již neaktuální,“ zmiňuje Leoš Kubíček.

Podle jeho slov je třeba přistupovat jak k lidem, tak samotným firmám jako k živému systému. „Má to svá pravidla, která poradenské modely mnohdy popírají. Říkají, že stačí nařídit a něco se stane. Příčina, následek... Znamená to ale, že bychom žili ve vakuu. Jsme ovlivňováni spoustou dalších věcí. Záleží na našich dosavadních zážitcích, prožitcích, zkušenostech a postojích. Na tomto základě si každou informaci pro sebe individuálně přeložíme a buď projde jedním uchem dovnitř, druhým ven, nebo se podle ní zařídíme. Bohužel se často stává, že každý člen týmu či firmy si přeloží zadání po svém, pokud je vloženo zvenčí. Naší rolí je, aby směřování a cesta vznikala uvnitř. Říkat, že tady je univerzální návod, který aplikujeme a budeme dosahovat stejných výsledků jako firma přes ulici, je nesmysl. Prostě známé Best practice fungují čím dál méně,“ říká.

Kompetenční akademie pracuje jiným způsobem. Využívá toho, jací lidé firmy tvoří. „Nosným tématem bývá směřování. Pokud nevím, kam jdu, nemám šanci tam dojít. Je překvapující, kolik firem dnes nevím, kam vlastně jde a jak se chtějí na své cestě profilovat. Nedokážou říct, kde chtějí být za pět let, což je samozřejmě špatně,“ podotýká Leoš Kubíček.

O všem, co bylo výše zmíněno, lektoři Kompetenční akademie na univerzitě přednášejí. To však není vše. „Spolupráce se rozšířila o stínování manažerů, stáže ve firmách a dokonce se budeme podílet na dlouhodobém výzkumu. Snažíme se brát studenty do firmy, aby v ní prožili týden, chodili na jednání a zjistili tak, jak to v reálu ve firmách vypadá. Bude k nám nastupovat student na stáž. Dostane zadání, s čím potřebujeme pomoc, a pokud bude mít takové výsledky, jaké předpokládáme, nebude problém ho poté zaměstnat,“ říká Leoš Kubíček.

Oblíbené jsou také speciální přednášky v odpoledních hodinách. Nejbližší z nich se uskuteční 21. dubna od 17 hodin v aule Jihočeské Univerzity (Bobík). Její název zní Naklonujte se, nebo investujte svůj čas. „Je pro všechny studenty, předpokládám, že i pro veřejnost. Zaměřená bude na překvapivé pravdy o efektivním využití času,“ dodal Leoš Kubíček, který přednášku povede.

Co je Kompetenční akademie? Jedná se o akreditovaný tříúrovňový výcvikový systém, který během čtyř jednodenních setkání umožňuje účastníkům získat schopnost aktivního používání doposud nevyužívaných vlastních zdrojů a zdrojů jejich podřízených. Každý ze čtyř výcvikových dnů přinese konkrétní pomoc.Výcvik mohou využít jak pracovníci na nejnižších řídících pozicích, tak i nejvyšší vedení firem. Díky akreditaci je výcvik vhodný i pro vedoucí pracovníky státní správy.

Napsal Václav Votruba

__Kompetenční akademie v měsíčníku PROFIT__Kompetenční akademie inzerce Profit

Informace o spuštění jedinečného dovednostního projektu najdete poprvé v celorepublikové platformě na straně 76. Co více si přát, než být na stejné straně s nejinovativnějším výrobcem elektromobilů na světě? Detail inzerce ZDE

Kompetenční akademie na půdě Jihočeské hospodářské komory

Společnost BCF s.r.o. se jako člen JHK rozhodla využít marketingového mixu na podporu tohoto projektu. Od dnešního dne byl instalován banner Kompetenční akademie v prostorách velké zasedací místnosti, kde bude všem příchozím připomínat, jak důležité je uměnt využívat svých doposud získaných znalostí a měnit je v dovednosti.

Kompetenční akademie an JHK

Experti připravují Kompetenční akademii

Článek o jedinečném rozvojovémprojektu otiskl Deník 16.6.2014.

--------------------------Kompetentní zaměstnanec přináší výhody Vašemu podnikání

Článek o inovativním přístupu k řízení a fungování společností otištění v Deníku 26.5.2014.


Kompetenční akademie byla partnerem 1. Českobudějovického Business kotle

Tématem kotle pořádaného Coworking Centrem CB, JCI a JAIP byly START-UPy a Kompetenční akademie se představila tak jako vhodný nástroj pro rozvoj mladých podnikatelů. Více na Business kotel

Business kotel


Kompetenční akademie: Umění používat znalosti

Rozhovor s majitelem společnosti BCF s.r.o. Leošm Kubíčkem o unikátním projektu připravovaném pro Jihočeské zaměstnavatele.


Skupiny lektorů pro Kompetenční akademii znají své obsazení


Kompetenční akademie se představila na vysokých školách

SETKÁNÍ S... Martinem Hausenblasem MBA

Dne 3.4.2013 byla Deníkem zveřejněna pozvánka na diskusní platformu pro odbornou veřejnost pořádanou společností BCF s.r.o. a JCI - Hospodářskými juniory JIhočeského kraje.

Setkání s Martinem Hausenblasem v Českých Budějovicích

Spolupráce na definici cílů JCI v USA přinesla i jedno překvapení

V lednu 2013 se jednatel společnosti Leoš Kubíček zúčastnil jako Local president 2013 JCI Prague and South Bohemia zajímavé akace v USA - JCI Leadership academy, v rámci které se podílel na sestavování strategických cílů americké části mezinárodní organizace JCI v USA. O překvapení, které proběhlo v rácmi závěrečné inaugurace národní prezidentky JCI USA se dočtete ZDE

Leoš Kubíček JCI

__Kvalitní time management? Odborníci radí__Článek BCF ITy

Majitel společnosti BCF s.r.o. Leoš Kubíček byl přizván, aby jako doborník na práci s vnitřními zrdoji přispěl k tvorbě článku pro lednové číslo roku 2013 v novém , livestylovém časopisu pro pracovníky v IT oblasti.Je nezbytné pracovat s energií, ale také si neplánovat 100% svého času. Každý den přináší neočekávané změny, a na ně je třeba při stanovování si svého programu pamatovat.

Celý článek najdete na stranách 22 - 24 ZDE

Deník 12.12.2012 Tucet otázek pro Leoše Kubíčka

Majitel společnosti se rozhovořil o svém pohledu na svět...

Celý článek najdete ZDE

Rozhovor Leoš Kubíček Deník

SETKÁNÍ S... PETREM KALLISTOU na téma MANIPULACE VE VYJEDNÁVÁNÍ

Podnikatelé, manažeři i živnostníci se setkali, aby diskutovali s mezinárodně uznávaným systemickým koučem, psychoterapeutem, "mentalistou" a spoluzakladatelem oboru PERFORMANCE TUNING® na velice dráždivé téma.

- popis obrázku -

JCI newsletter - Hospodářští junioři Jihočeského kraje

Představení firmy BCF s.r.o. se objevilo v prvním vydání newsletteru občasnského sdružení JCI - Hospodářští junioři Jihočeského kraje o.s., kterým je ředitel společnosti členem a členem vedení JCI Česká republika. Celý newsletter

SETKÁNÍ S... HEINRICHEM HOMOLOU na téma UDRŽITELNOST ZMĚNY

Podnikatelé a ředitelé společností přišli diskutovat s výraznou osobností českého i mezinárodní byznysu s Heinrichem Homolou.

--popis obrázku--

Detail článku najdete ZDE

LZE I DNES PRODÁVAT O 100% VÍC?

Rozhodně ano. Tajemství odhaluje v rozhovoru majitel společnosti BCF s.r.o. ZDE

--popis obrázku--

LÉK NA KRIZI

Specifickým lékem na krizi je neustálá změna. Více v článku ZDE

Lék na krizi

EFEKTIVNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ

Stále častěji dikutované téma. Jak se s tím vypořádat? Rozhovor z Jihočeského Deníku... Detail článku najdete ZDE

Efektivní vzdělávání zaměstnanců

KOUČINK, MÓDA NEBO TREND?

K tomuto tématu se vyjádřil majitel společnosti BCF s.r.o. Leoš Kubíček v níže uvedeném článku v sobotním Jihočeském Deníku... Detail článku najdete ZDE

Koučink, móda nebo trend

LZE VŮBEC EFEKTIVNĚ VZDĚLÁVAT ZAMĚSTNANCE?

V listopadové příloze Vzdělávání Jihočeského Deníku bylo uveřejněno krátké zamyšlení majitele společnosti nad aktuálními problémy firemního vzdělávání.

BCF s.r.o. Lze vůbec efektivně vzdělávat zaměstnance